Elektromobilitātes rīcības plānu 2014.-2016.gadam

Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) izsludinājusi iepirkumu par pētījumu elektromobiļu ātrās uzlādes staciju potenciālā izvietojuma Latvijā noskaidrošanai, aģentūrai BNS pastāstīja direkcijas Sabiedrisko attiecību daļas pārstāve Agnese Korbe.

Šogad intensīvi pētīs elektromobiļu uzlādes staciju izbūves iespējas

Reuters/ScanPix

«Pagājušajā gadā valdība apstiprināja «Elektromobilitātes rīcības plānu 2014.-2016.gadam», uzdodot CSDD veikt Elektromobilitātes vadības un koordinācijas institūcijas funkcijas jeb būt šī plāna praktiskās daļas ieviesējai Latvijā. Šie valdības uzdevumi ietver vairākus pasākumus, piemēram, uzlādes staciju tīkla izveidi uz galvenajiem ceļiem, uzlādes staciju vienota sistēmnodrošinājuma izveidi un pārraudzību,» sacīja Korbe.

Viņa skaidroja, ka elektrotransportlīdzekļu uzlādes infrastruktūras izveide ir viens no svarīgākajiem uzdevumiem, kas jāveic, lai būtu iespējama elektromobilitātes attīstība». Plāns paredz Latvijā ieviest divu līmeņu uzlādes infrastruktūru, viena no tām ir nacionālā līmeņa infrastruktūra, ko paredzēts būvēt uz TEN-T ceļiem, šādi nodrošinot, ka ar elektromobili iespējams šķērsot valsti gan tūristiem, gan vietējiem iedzīvotājiem. To paredzēts īstenot, piesaistot Eiropas Reģionālā attīstības fonda līdzekļus.

Korbe atzīmēja, ka pētījumam ir vairāki mērķi – noteikt potenciālās ātrās uzlādes staciju atrašanās vietas, kur stacijas iespējams uzstādīt ar vismazākajām izmaksām, bet tās nodrošinātu vislielāko efektivitāti, noskaidrot elektrotransportlīdzekļu lietotāju populārākos un potenciālos maršrutus Latvijā, kā arī noskaidrot elektrotransportlīdzekļu vidējo nobraukumu Latvijā un ārvalstīs (attiecīgajam tīklam nākotnē jāiekļaujas arī kopējā Eiropas infrastruktūrā un jāatbilst gan Latvijas, gan citu valstu elektromobiļu lietotāju vajadzībām).

Pētījumu paredzēts veikt trijos posmos. Pirmajā posmā jāveic priekšizpēte – jāiegūst dati par elektroauto vidējo dienas nobraukumu Latvijā un ārvalstīs, jāizveido pamatota karte ar maršrutiem, kuros elektroauto tiek izmantoti šobrīd un karte ar potenciālajiem maršrutiem nākotnē, jāsniedz tehniski ekonomiskais pamatojums. Otrajā posmā jānosaka, jāizanalizē un jāpamato 30 ātrās uzlādes staciju atrašanās vietas un iespējamās alternatīvās vietas, tāpat katrai uzlādes stacijas vietai jāizstrādā tehniski ekonomiskais pamatojums. Savukārt trešajā posmā jānosaka un jāpamato vēl 30 ātrās uzlādes staciju atrašanās vietas.

Pētījumu plānots pabeigt šā gada rudenī.

CSDD ir valsts akciju sabiedrība. Direkcija reģistrē transporta līdzekļus Latvijā, izsniedz vadītāju apliecības, veic automašīnu tehnisko apskati u.c.

avots: tvnet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *